Dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 dla Wesołych Smyków!

Opublikowano: 2022-10-18 19:47, Numer artykułu: 58160 , Autor: L.Pstrąg

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

 W ramach programu nasze przedszkole złożyło wniosek dotyczący priortetu nr 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Priorytet ten skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki, finansowe w ramach Priorytetu 3, będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).

 Nasza placówka otrzymała dofinansowanie w kwocie 3.750 zł. Autorem wniosku był: Dyrektor Przedszkola nr 68 "Wesołe Smyki" Pani Mirosława Karpińska.