O nas gr. I

Opublikowano: 2021-09-19 12:10, Numer artykułu: 43259 , Autor: L.Peplińska

 

Grupa I to dzieci 4 letnie. Część dzieci chodzi do przedszkola drugi rok. Nowe dzieci, których jest ośmioro dołączyły do nas od września. Razem jest nas 23- 10 dziewczynek i 13 chłopców.
Nasze przedszkolaki lubią wspólne zabawy. Na zajęciach poznają otaczający nas świat, uczą się wierszyków i piosenek. Dzieci bardzo lubią śpiewać. Lubią również zabawy ruchowe z przyborami i z chustą animacyjną, zabawy plastyczne i wspólne czytanie książeczek. Codziennie, jak tylko pozwala na to pogoda, spędzamy czas w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci chętnie korzystają tam ze sprzętu terenowego oraz z proponowanych zabaw ruchowych. Poza zajęciami maluchy bawią się wspólnie w wybranych kącikach tematycznych, rysują, lepią, wycinają, budują z klocków i chętnie oglądają książeczki. Współpracują z nauczycielem i kolegami, sprawnie wykonują różnorodne zadania. Ponieważ dzieci są już coraz bardziej samodzielne potrafią wykonać coraz wiele czynności samoobsługowych związanych z higieną, jedzeniem, rozbieraniem i ubieraniem odzieży.
Nowe dzieci szybko zaaklimatyzowały się w grupie, nawiązały pierwsze przyjaźnie i poznały „Nasze zasady”, które obowiązują w grupie I. Kolejny wspólny rok z panią Kasią i Beatką będzie pełen ciekawych wyzwań, zabaw, teatrzyków dla dzieci, uroczystości grupowych i przedszkolnych oraz nowych doświadczeń i emocji!