Dzień lodów - gr. II

Dzisiaj świętowaliśmy z dziećmi jeden z najsmaczniejszych dni w roku – Dzień Lodów! To nietypowe święto pozwala umilić każdy
dzień, poprzez delektowanie się lodowym smakiem i zapachem.
Dzieci dowiedziały się jak powstają lody,jakie składniki są potrzebne do ich przygotowania oraz wykonały pracę plastyczną „ Kolorowe lody”. Po części dydaktycznej przedszkolaki z przyjemnością poszły do lodziarni i zjadły pyszne lody.????

Czytaj więcej!

Wyjście do Filharmonii - gr. 2

Dzieci z gr. II miały możliwość dzisiaj obejrzenia koncertu w filharmonii „ Średnik przymruża oko”i zapoznania się z instrumentami: skrzypcami, wiolonczelą i fortepianem, które muzycy wykorzystali podczas koncertu.Naszym przedszkolakom wyjście do filharmonii sprawiło mnóstwo radości.

Czytaj więcej!

Zakładamy ogródek

Grupa II zaprosiła wiosnę do swej sali zakładając zielony ogródek. Dzieci ubrane w fartuszki z potrzebnymi narzędziami przystąpiły do pracy. Wysiewały rzeżuchę, rzodkiewkę, cebulkę i różne kwiaty.

Czytaj więcej!

Dzień dinozaura

Dzisiaj czyli 26.02.nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów, jak żyły, wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki składały w całość pocięte ilustracje dinozaurów, szukały drogi dinozaura do swego malucha i zrobiły swego dinozaura.

Czytaj więcej!

Dzień puzzli w gr. II

W poniedziałek 29.01.2024w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli. W tym dniu dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione puzzle z domu. Dzięki zabawom z puzzlami dzieci rozwijały logiczne myślenie i koncentrację uwagi. Atrakcją dnia był turniej układania puzzli. Wszystkie przedszkolaki z zapałem układały puzzle w małych i większych grupach. Tak nam minął kolejny ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

Czytaj więcej!

Zajęcia w bibliotece "Dzień śniegu"

Dzisiaj tj. 11.01.2024( czwartek) byliśmy w bibliotece na zajęciach pt: „ Dzień śniegu”. Dzieci wysłuchały bajki „Przygoda bałwanka”,obejrzały film edukacyjny o powstawaniu śniegu, wykonały pracę plastyczną Bałwanek. Na zakończenie wszyscy dumnie ustawili się ze swoimi bałwanki do wspólnej fotografii.

Czytaj więcej!

Wigilia w grupie II

Dzisiaj obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu dzieci z gr. VII, a potem czekaliśmy na wizytę
Mikołaja. Przyszedł do nas z wielkim workiem prezentów. Później zjedliśmy świąteczne II śniadanie.

Czytaj więcej!

Jasełka w grupie II

Jasełka dla rodziców.

Czytaj więcej!

Mikołajki w gr II

6 grudnia udekorowaliśmy salę , ubraliśmy się na czerwono i oczekiwaliśmy na Mikołaja. Wysłuchaliśmy legendy o św. Mikołaju, poznaliśmy jego pomocników-Elfa i renifera Rudolfa, były wspólne zabawy i tańce a także praca plastyczna - Mikołaj. Nie zabrakło słodkiej niespodzianki i upominków od Mikołaja, skrytych pod choinką.
Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej!

W bibliotece - zajęcia mikołajkowe

Dnia 4 grudnia byliśmy w bibliotece przy ul. Dworcowej na zajęciach o Mikołaju. Dzieci wysłuchały bajki, poznały pomocników Mikołaja oraz renifera Rudolfa. Ozdobiły skarpetę na prezenty.

Czytaj więcej!